31. Finał WOŚP w MDK Zgorzelec

“Chcemy wygrać z sepsą – zagramy dla wszystkich, małych i dużych! Takie hasło przyświeca 31. Finałowi WOŚP, który zorganizujemy również w Zgorzelcu. Tym razem gramy w MDK!!! Tradycyjna kwesta na ulicach i finał w MDK odbędzie się 29 stycznia. W ramach finału będziemy, jak co roku, organizować aukcje przedmiotów podarowanych przez mieszkańców Zgorzelca i zgorzeleckie […]

You are currently viewing 31. Finał WOŚP w MDK Zgorzelec

“Chcemy wygrać z sepsą – zagramy dla wszystkich, małych i dużych!

Takie hasło przyświeca 31. Finałowi WOŚP, który zorganizujemy również w Zgorzelcu. Tym razem gramy w MDK!!! Tradycyjna kwesta na ulicach i finał w MDK odbędzie się 29 stycznia.
W ramach finału będziemy, jak co roku, organizować aukcje przedmiotów podarowanych przez mieszkańców Zgorzelca i zgorzeleckie firmy na rzecz WOŚP. Wszystkie podarowane przedmioty, które nie znajdą nabywców w bezpośredniej licytacji, trafią po finale na wośpowe aukcje na allegro.

31. Finał w Zgorzelcu to również wielkoorkiestrowy kiermasz i sporo ciekawych występów artystycznych: kolędy zaśpiewa chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Zgorzelcu, w specjalnym kolędowym repertuarze zaprezentuje się także Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów. Będą pokazy iluzji, występy dzieci z warsztatów wokalnych prowadzonych w Miejskim Domu Kultury i wiele innych atrakcji.
W holu MDK rozstawione zostaną specjalne kramy, na których działalność i efekty swojej pracy prezentować będą zgorzeleckie stowarzyszenia i organizacje społeczne. Na ich straganach, za wrzut do puszki, będzie można zaopatrzyć się m.in. w drobne rękodzieło, przedmioty artystyczne, wypieki.
MBP dla WOŚP
Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu od lat angażuje się nie tylko w zbiórkę pieniędzy, ale także w działania organizacyjne, wspomagające zgorzeleckich wolontariuszy WOŚP.
Od poniedziałku 9 stycznia do piątku 27 stycznia 2023 r. do godz. 16:00 w wypożyczalni MBP przy ul. Bohaterów Getta 1 oraz w Filii nr 2 przy ul. Iwaszkiewicza 12 znajdą się puszki stacjonarne Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jednocześnie MBP zachęca do zwrotu przetrzymanych zbiorów w akcji „Abolicja” dla zalegających ze zwrotem książek – zwrot książki oraz przekazanie wpłaty na WOŚP ( do puszki wolontariusza w bibliotece) powoduje anulowanie naliczonych kar.
UWAGA !
Stowarzyszenia i organizacje społeczne chcące zagrać w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy A.D. 2023 prosimy o kontakt. Osoby do kontaktu: Aneta Hajduczek tel.: 787 205 230 lub Janusz Pawul tel.: 785 990 353.
Przedmioty na licytacje można przynosić do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu przy ul. Parkowej 1 do piątku, 27 stycznia, do godz. 15.30.

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama