1 mln zł dotacji z rządowego programu „Ciepłe Mieszkanie” dla Gminy Zawidów

ZAWIDÓW

You are currently viewing 1 mln zł dotacji z rządowego programu „Ciepłe Mieszkanie” dla Gminy Zawidów

Gmina Zawidów otrzymała milion złotych z rządowego programu „Ciepłe mieszkanie” na wymianę kopciuchów i docieplenie mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Program finansowany jest z Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W połowie ubiegłego roku ruszył ogólnopolski program rządowy „Ciepłe Mieszkanie” finansowany ze środków NFOŚiGW. Jest on skierowany do właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych, którzy z tego programu będą mogli wymienić nieefektywne źródeł ciepła tzw. „kopciuchy” na nowoczesne źródła ogrzewania.

Dodatkowo możliwe będzie wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymiana okien i drzwi w pomieszczeniach ogrzewanych, wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Kosztem kwalifikowanym w programie będzie także przygotowanie dokumentacji projektowej przedsięwzięcia.

Realizacja programu jest w gestii samorządów, to one będą oceniać wnioski i podpisywać umowy z mieszkańcami.

W ubiegły (23.01) poniedziałek w Legnicy odbyła się uroczystość wręczenia dolnośląskim samorządom rządowych dofinansowań w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie”. Uczestniczył w niej burmistrz Robert Łężny, który oficjalnie podpisał umowę dotacji na kwotę miliona złotych.

Umowy na dofinansowanie podpisali także przedstawiciele innych dolnośląskich gmin Lubin, gminy Wądroże Wielkie, Bolkowa, gminy Nowogrodziec, Gryfowa Śląskiego oraz gminy miejskiej Zgorzelec.

Uwaga: Składanie wniosków do UM w Zawidowie i podpisywanie umów z mieszkańcami ruszy, gdy gmina opracuje stosowne dokumenty tj. wnioski i umowy. Informacja o naborze wniosków opublikowana zostanie na oficjalnej stronie Miasta i portalu społecznościowym FB, a także pojawi się w miejskiej przestrzenni publicznej w formie plakatów. 

INFORMACJE O PROGRAMIE [TU]

Źródło: zawidow.eu

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama